Klientům Poskytujeme diferencovanou zdravotní a ošetřovatelskou péči, odpovídající jejich zdravotnímu stavu. Potřebu lékařského ošetření hlásí klient službu konajícímu zdravotnímu personálu. Zdravotní personál, včetně vrchní a ambulantní sestry sledují zdravotní stav všech klientů a při jakémkoliv zhoršení zajistí potřebnou péči ve spolupráci s lékařem. Klient, u něhož je podezření na infekční onemocnění, bude na základě rozhodnutí lékaře přeložen na infekční odd. nemocnice. Zdravotní péče je klientům poskytována kvalifikovanými zdrav. pracovníky, dle zák. 96/2004 Sb. na základě ordinace lékařů. Každý klient má právo vlastní volby lékaře. Návštěvy u těchto lékařů lze zajistit fakultativní službou na náklady klienta. Stomatolog v současné době není nasmlouván.
Poskytujeme komplexní fyzioterapii na základě lékařského doporučení. Provádíme terapii na lůžku zejména pasivní a aktivní cvičení s využitím propriofacilitačních metod. Nácvik mobilizace s pomůckami ( francouzské hole, chodítko, vysoké chodítko). Manuální terapii včetně mobilizací a lymfatické drenáže. Klientům můžeme poskytnout i přístrojovou terapii ve standardním vybavení ambulantní rehabilitace, tzn.: magnetoterapii, elektroterapii včetně elektrostimulace, ultrazvuk a přístrojovou lymfodrenáž. Klientům je též k dispozici plně vybavena tělocvična, kde můžou využít běhací pás, gymbally, balanční čočky, bossu a bench-press.
Léky připravuje a podává zdravotnický personál. Klient ve vlastním zájmu užívá lékařem předepsané léky a podstupuje jím indikované procedury. Předepsané léky a zdravotní pomůcky vyzvedne a do zařízení dopraví personál DZR, doplatky hradí klient ze svých prostředků. Klienti si rovněž léky a pomůcky mohou obstarat sami, nebo prostřednictvím svých příbuzných. Vždy však informují ošetřující personál.
Socioterapeutické činnosti - součástí péče o klienta je nabídka socioterapeutických a aktivizačních činností konaných v rámci ergoterapie. Tyto činnosti rozvíjejí jejich schopnosti a dovednosti. Klientům jsou aktivity nabízeny i na základě zpracovaných individuální plánů. Garantem ergoterapeutické péče o klienta je ergoterapeut, který tyto činnosti zajišťuje ve spolupráci s aktivizačními pracovníky. Socioterapeutické a aktivizační činnosti mohou klienti využívat od pondělí do soboty v dopoledních a odpoledních hodinách.
Ergoterapie je jednou z nejstarších léčebných metod v terapii duševních chorob. Je to profese, která se zaměřuje na podporu zdraví a celkové pohody jedince prostřednictvím smysluplného zaměstnávání, a to pro osoby s různým typem postižení: fyzickým, smyslovým, psychickým, mentálním či se sociálním znevýhodněním. Jejím cílem je dosáhnout odpovídající soběstačnosti klienta, jeho zapojení do činnosti či smysluplného zaměstnávání, aby se mohl účastnit každodenního života.
V Domově ve Věži mají klienti možnost účastnit se zejména ergoterapie kondiční (zaměstnáváním), jejíž hlavním cílem je odpoutání pozornosti od nepříznivých vlivů duševního onemocnění a udržení dobré duševní pohody. Dále je klientům poskytována ergoterapie funkční (zaměřena na nácvik jemné motoriky) a ergoterapie cílená na nácvik všedních denních činností.
Pomocí ergoterapie podporujeme klienta v získání vlastní identity, v zachování a rozvoji schopností a dovedností, které směřují k jeho soběstačnosti. Klienti mohou využívat ergoterapii individuální či skupinovou formou. K tomu slouží několik dobře vybavených dílen (truhlářská, keramická, šicí a rukodělná), v jejichž prostorách ergoterapie probíhá, také mají k dispozici kuchyňku. Aktivity využívané při ergoterapii jsou rovněž přizpůsobeny zdravotnímu stavu a zájmu klienta.
Za našimi klienty do domova pravidelně dochází canisterapeuti. V domově se pořádají katolické mše svaté. Klienti mají možnost individuálního kontaktu s farářem. Dále se pravidelně účastní akcí pořádaných Krajem Vysočina a ostatními domovy v okolí.